search

Olej lniany 500ml

Cena: 58,00 zł
Brutto Produkt Dostępny + Wysyłka w 24 h!

Len (Linum usitatissimum) - roślina, której właściwości lecznicze wykorzystywane są już od ponad 5 tys. lat. Len “udomowiony” został jednak jeszcze wcześniej - 6 tys. lat p.n.e w Mezopotamii.

Łacińska nazwa “usitatissimum” znaczy najpożyteczniejszy, gdyż wykorzystywana jest cała roślina z wyjątkiem korzenia. Mahatma Gandhi podobno wygłosił kiedyś tezę: “Gdzie nasiona lnu staną się jednym z podstawowych pokarmów, tam zapanuje zdrowie”.

Ilość

Olej lniany jest doskonałym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych: kwasów linolenowego omega -3, omega-6 i omega-9.

To bogactwo witaminy E nazywanej “witaminą młodości” lub “witaminą płodności”. Zawiera glicerydy nienasyconych kwasów tłuszczowych uważanych za witaminę F.

Nasz olej lniany tłoczony jest na zimno z rozdrobnionych nasion i oczyszczony od śluzu i zanieczyszczeń. Ma barwę żółtą, przezroczystą i delikatny ziołowy aromat. Idealnie sprawdza się w kuchni, jako zdrowy dodatek do surówek, ryb, past, zup, kaszy, ziemniaków, a także koktajli warzywnych i owocowych.

Dawniej len był rośliną uprawianą we wszystkich starych cywilizacjach, dostarczając włókien do wyrobu płótna oraz oleju. Egipcjanie w lniane płótna owijali zabalsamowane zwłoki. Grecy i Rzymianie olej stosowali głównie do pielęgnacji skóry i włosów. W średniowiecznej Europie olej lniany używany był w kuchni i do oświetlania.

LNI-500ML
950 Przedmioty

Opis

Pojemność
0,5 ml
Kraj pochodzenia
Polska
Region pochodzenia
Roztocze
Data przydatności
6 miesięcy
Tłoczony na zimno
Tak
Przechowywanie
Lodówka, 4-10 st.C
Naturalny osad
Tak