search

Masło klarowane 700ml

Cena: 80,00 zł
Brutto

Masło klarowane w postaci płynnej jest przezroczyste o żółtym zabarwieniu.

Po stężeniu wyglądem przypomina zwykłe masło, jednak o dużo intensywniejszym żółtym kolorze i lekko orzechowej nucie.

Jako wyrazisty i delikatny dodatek doskonale sprawdza się w kuchni. I dealnie nadaje się do smażenia, gdyż jego temperatura dymienia (czyli temperatura, w której tłuszcz zaczyna się palić i dochodzi do wytwarzania toksyn) ma więcej niż 200 0C.

Ilość

Masło klarowane pochodzi z terenów Azji, Bliskiego Wschodu i Afryki. W Indiach, gdzie określane jest mianem "ghee", wytwarza się je z mleka bawolego lub krowiego i wykorzystywane jest do prawie każdej potrawy wymagającej obecności tłuszczu.

Wykorzystywane jest głównie do smażenia, gotowania, robienia sosów oraz pieczenia ciast. Ma długą przydatność do spożycia. Zamknięte w słoiku i schowane w lodówce można przechowywać nawet przez parę miesięcy bez obaw, że się zepsuje.

To zwykłe masło poddane klarowaniu, czyli obróbce cieplnej i procesowi usuwania substancji białkowych. Dokładniej mówiąc otrzymuje się je poprzez powolne podgrzewanie masła w celu usunięcia wody i stałych cząstek mleka (głównie białka mleka - kazeina i laktoza - cukier mleczny). Białka wytrącają się na powierzchni ogrzewanego masła w postaci piany i osadów na dnie naczynia.

Z 1kg masła o zawartości 82%tłuszczu uzyskuje się około 700-800 g masła klarowanego, które jest prawie czystym tłuszczem mlecznym (99,6%-99,8% tłuszczu). Zawiera głównie nasycone kwasy tłuszczowe, dzięki czemu nadaje się do długotrwałego smażenia w głębokim tłuszczu.

MAS-700ML
992 Przedmioty

Opis

Pojemność
700 ml
Kraj pochodzenia
Polska
Region pochodzenia
Roztocze
Data przydatności
6 miesięcy
Przechowywanie
Lodówka, 4-10 St. C.